home | Motoristi | Vodáci | Potápěči | Rada

V této sekci:

Aktuální zprávy a články

Historie a současnost pramic

Činnost a výsledky

Oddíl vodáků - aktuality


16.4.2012
První závody - první medaile.
Ahoj všichni vodáci a příznivci tohoto sportu, uteklo to jako voda a naše sezona opět začala a velice dobře. O víkendu 14.-15.4. 2012 jsme se zúčastnili závodů pramic na Sandberku, kde startovaly tři naše posádky. I přesto, že nám počasí moc nepřálo, domů jsme si přivezli stříbrnou a bronzovou medaili.

Bejk


8.6.2011
Úspěšné tažení vodáků pokračuje - Berounka 2011.
Odjeli jsme další závod naší úspěšné série. Na tento závod jme vyrazili se třemi posádkami:
   1: "Škorpioni" - Brožík ml., Chyba ml., Mimmellová, Špét, Kořínkova M.
   2: "Krindy Pindy" - Brožíková, Chybová ml. , Dvořák, Hanzl, Nerad
   3: "Nadměrný náklad" - Kastner, Dvořáková, Brožík st., Hanzl st., Chyba st.
- a Skála J. byl propůjčen do posádky VS Náchod.
Počasí nám přálo, závody probíhaly uspokojivě. Domů jsme přivezli dva cenné kovy za 1. a 2. místo a ocenění za bojovnost a zároveň za nejtěžší posádku 535 kg. Po celý víkend jsme si udržovali dobrou náladu a radost ze závodění. Po dlouhé době náš klub reprezentovala chlapská posádka která se dohodla že se bude zúčasńovat dalších závodů.

Bejk


8.5.2011
MČR pokračuje.
Ahoj vodáci a všichni příznivci vody, máme tu další závody. Tentokrát jsme jeli až do Rajhradu, kde nám místní klub VOR Rajhrad připravil krásné závody. Získali jsme jednu medaili, a to třetí místo JUNIORKY : Karolína Brožíková, Monika Chybová, Aneta Himmelová a Marie Kořínková. Naši JUNIOŘI : Rony Dvořák, Michal Hanzl, Jiří Brožík, Chyba Milan a Špét Matěj, skončili na čtvrtém místě. Počasí se vydařilo. Příští závody se konají na Berounce.

Ahoj Bejk.


21.4.2011
První závody - první úspěchy.
Ahoj vodáci, tak nám začala pramičkářská sezóna. Zůčastnili jsme se závodů na Sandberku, získali jsme dvě medaile, a to třetí místo JUNIORŮ : Rony Dvořák, Michal Hanzl, Jiří Brožík, Chyba Milan a Špét Matěj. Druhé místo obsadily JUNIORKY : Karolína Brožíková, Monika Chybová, Aneta Himmelová a Marie a Mirka Kořínkovi. Počasí bylo výborný za účasti 25 posádek. Příští závody se konají v RAJHRADU, tak nám držte palce.

Ahoj Bejk.


2.5.2010
Mladí vodáci na Samberku
Ahoj vodáci a vodačky, příznivci vodních sportů .
Dne 1.-2.5. 2010 jsme se zúčastnili pramičkových závodů na SAMBERKU u Kolína. Závodily opět dvě posádky. Žáci - BROŽÍK Jiří, DVOŘÁK Ronald, CHYBA Milan, ŠPÉT Matěj, GAJDOŠ Jakub, HANZL Michal ml. a NOVÁK Marcel – obsadili TŘETÍ místo, Juniorky – BROŽÍKOVÁ Karolína, CHYBOVÁ Monika, KOŘÍNKOVÁ Marie, HIMMELOVÁ Aneta a KOŘÍNKOVÁ Miroslava – obsadily DRUHÉ místo.
Počasí nám přálo, nálada byla výborná tak se vše dařilo.
Zároveň si Vás dovoluji pozvat na závody do Čelákovic které se konají ve dnech 22.5.-23. 5. 2010 na řekách Labe a Jizera .
Těší se na Vás vodáci z Čelákovic

    Bejk.


25.4.2010
Mladí vodáci v Plzni
Ahoj vodáci, vodačky a všichni milovníci vodních sportů!
Dne 17.-18. dubna jsme se zúčastnili závodů v Plzni. Pořádající klub KV941 KOTVA Plzeň nám připravil závody na řekách Radbuza a Úhlava. V sobotu se jel sjezd a sprint a v neděli ráno na umělém slalomovém kanále slalom. Měli jsme zastoupení dvou posádek:
– Žáci: Dvořák Ronald, Brožík Jiří, Chyba Milan a Špét Matěj
– Juniorky: Brožíková Karolína, Chybová Monika, Procházková Barbora, Kořínková Marie a Hymelová Aneta.
Obě posádky zajely výborná DRUHÁ místa. Už se těšíme na další závody na Samberku u Kolína.

    Bejk.


10.2.2009
Jizera 2009
Letos byl opět pověřen vodácký oddíl našeho klubu ve spolupráci se SVoČR uspořádáním kvalifikačního závodu pramic ve vodáckém víceboji. Zatím si můžete prohlédnout předběžné propozice závodu, další detaily včas zveřejníme.


11.11.2008
Nové stránky vodáků
Dosavadní vlastní stránky vodáckého oddílu (http://vodacicelakovice.blog.cz) jsou pro časovou zaneprázdněnost webmastera pozastaveny. Dnešní doba je však už bez interaktivní komunikace těžko představitelná, takže naštěstí se v oddíle našli další obětavci, kteří založili nové stránky http://celvodaci.blog.cz. Předpokládáme, že na tomto blogu budou operativně zveřejňovány všechny novinky z činnosti oddílu a bude tam i probíhat komunikace mezi členy. Proto v této sekci budeme zveřejňovat pouze stručné zprávy s odkazy na blog, bude tedy sloužit jako oficiální prezentace oddílu v rámci klubu.


25.3.2008
Vodáci makali.
Po zimní sezóně bylo akutní doplnit zásoby dřeva na výcvikovém středisku Fiolník, aby bylo na celé léto na táboráky nebo na přitopení za chladných nocí. Dřevorubectví je těžká disciplína, o dopravě z lesa nemluvě. Klobouk dolů před těmi, kteří se potí pro naši pohodu. Účastníci brigády: Ruda a Eva Hořejší, Brožíkovi Karolína, Jiří a Bejk, Michal Hanzl, Chyba Aleš.14.3.2008
Zapomenutý závod.
Ve dnech 8. - 10. 6. 2007 pořádal oddíl vodáků Mistrovství ČR v závodech pramic. Bohužel nikdo nezpracoval příspěvek o tomto významném závodě, kde kromě sjezdu (na Jizeře) a sprintu (na Labi) byl i divácky velice atraktivní slalom na dolní části mlýnského náhonu. Dostalo se ke mě několik fotografií, tak je připojuji.


Úspěch vodáků na slalomovém kanále!

17.9.2007
Překvapivé umístění:
Ve dnech 8. – 9.9.2007 se za deštivého počasí konaly závody PRAMIC na umělém kanále v Českém Vrbném. V sobotu odpoledne se konal dvoukolový závod slalomu, ze kterého se počítá do umístění lepší čas. Mužská posádka z 1.ČKPaV ve složení Lukáš Krejcárek (kapitán), Matěj Blecha, Michal Marvánek, Jakub Blecha a Pavel Kubásek (Neptun Řevnice ) zajela vynikající druhou jízdu ve slalomu a po tuhém boji zaslouženě VYHRÁLA – je to obrovský úspěch pro tuto posádku. V neděli se konal sprint, ve kterém potvrdila skvělou formu 2.místem.
V sobotu před závody byla možnost vyzkoušet si kanál na raftech – tréninku využila kromě mužské posádky i dorostenky Šarlota Jirkovská a Karolína Brožíková. Trénink nebyl jednoduchý, ale vše se zvládlo dobře. Za 1.ČKPaV byl Aleš Chyba hlavním rozhodčím těchto závodů a vedoucím teamu byl Jiří Brožík.

M.Marvánek

31.7.2007
S mírným zpožděním se vracíme k jarní akci:

Den dětí u vodáků..
Byla sobota odpoledne 19. května a vodácký areál v Nedaninách se jen hemžil dětmi naprosto různých velikostí. A protože to bylo karnevalové hemžení, mohli jste na rozsáhlém upraveném trávníku potkávat indiány, kovboje, piráty, selky a nevím koho ještě.


Dětského odpoledne se zúčastnilo i čelákovické Mateřské centrum a tak bylo vidět také téměř mimina, jak se snaží získat v některých soutěžích tolik potřebné body.


Děti totiž dostaly při vstupu do areálu kartičku, do které se jim na jednotlivých sportovních stanovištích zapisovaly výsledky a byly odměňovány dle svých výkonů „vodary“, což byla to dopoledne v areálu platná měna. A čím víc vodarů, tím více se toho dalo ve stánku s cenami nakoupit.


A tak nebylo divu, že se děti moc a moc snažily. Některé to šly zkusit po předchozím neúspěchu i třikrát, protože rozhodčí dokázali přimhouřit oči. Soutěžilo se ve stání na kůlu, ve střelbě z luku i ze vzduchovky, v hodu i kopu balonem na cíl, také ve výtvarných disciplínách.


U stánku s odměnami pak byla chvílemi velká tlačenice, protože všichni chtěli nakoupit ty nejlepší ceny. A dospělí postávali, fandili a někteří pomáhali někdy až za samé hranice regulérnosti.


Nakonec to vždy dobře dopadlo a navíc bylo pěkné teplo,proto byl obléhán i místní bar, výčep a grilcentrum, tentokrát ovšem dospělými.

 

 

 

 

 

 

 

1.ČKPV, konkrétně oddíl sportovních vodáků 006 v čele s Markétou a Alešem Chybovými, připravil pro více než 130 dětí a dospělých moc pěkné odpoledne. Prostě to s dětmi umějí! Ale jak to dělají s tím počasím??

Pavel Samochin.


1.10.2006
Rozloučení s Jizerou.
V sobotu 30.9.2006 jsme měli sraz na loděnici a v 10:00 se odjíždělo do Skorkova auty v počtu 30 lidí. Když jsme dorazili do Skorkova, všichni jsme se převlékli a sedli do lodí. Naše první zastávka byla v Otradovicích, kde jsme si opékali buřty. Když jsme dojedli "oběd", udělali jsme si společnou fotku a jeli dál. Naše druhá zastávka byla restaurace Jizerka v Novém Vestci, kde jsme si dali čaj a děti si hrály na houpačkách a u vody. Když všichni dopili, vyrazili jsme dál. Naše konečná byla v Toušeni. Tam jsme se všichni převlékli do suchého a čekali než odvezou řidiče zpátky do Skorkova, aby vzali auta a odvezli nás do Čelákovic na loděnici. Když jsme dorazili na loděnici, uklidili lodě, vesty a helmy, tak jsme pádili domů do tepla...

To byl náš jednodenní a poslední výlet letos na lodích

Šarlota Jirkovská9.10.2006
2. Letní soustředění Fialník ( 26.8. – 2.9. )
Poslední prázdninový týden jsme se vydali vlakem na týdenní ,,Soustředění" do Vlastějovic na chatu Fialník. Dorazili jsme k obědu, po obědě jsme si vybalili a šli hrát ven hry, které nás pobavily. Každý den jsme chodili na houby a pokaždé jsme přinesli nejméně 4 vrchovaté košíky krásných a velkých hub, které jsme sušili , zavařovali a jedli....
Přijeli nás navštívit rodiče některých dětí , kteří si jeli zahoubařit a odvézt houby, které jsme nashromáždili za celý den.....
Poslední noc jsme udělali oheň a opékali buřty. V neděli jsme uklízeli celou chatu.
V poledne jsme pelášili na vlak a spokojeně unavení jsme dorazili domů...

Tak jsme si krásně užili ,,soustředění"

Šarlota Jirkovská


9.10.2006
Soustředění mládeže na Fialníku.
První prázdninovou neděli se celá naše banda vydala vlakem na týdenní soustředění do Posázaví na chatu Fialník, která se nachází mezi Zručí a Ledčí nad Sázavou. Soustředění bylo výjimečné tím, že jsme do našeho plánu her a sjezdu Sázavy zapojili i jízdu na kolech. Někteří odvážlivci nás opustili už za půlkou cesty a vyměnili vlak za kolo.Sešli jsme se všichni na místě k obědu a hned po něm následovalo rozdělení na 2. družstva. První družstvo měl na starosti Michal Marvánek a druhé bylo pod vedením Šárky Jirkovské. Soutěže byly různého typu: maskování v lese, sbírání lesních plodů, vytrvalostní běhy , míčové hry, po loupání brambor a hodnocení úklidu. Obě družstva se prala jako lvi, byly vyrovnané až do posledního dne. Mimo soutěží jsme pořádali sjezd Sázavy,výlety na kolech, ale někteří se odvážili 2x za soustředění na celodenní výlet v okolí Posázaví - po dojezdu byla vždy vidět únava a vyčerpání. Poslední den se více v soutěžích dařilo družstvu Šárky a na konec celkově zvítězilo. Tábor jsme zakončili ohněm a rozdáváním cen, každý dostal nějakou maličkost a pak si všichni spokojeně opékali buřty na ohni. V sobotu ráno začal hromadný úklid a odpoledne jsme se uchýlili k domovu.

Byl to ale vydařený výlet!!!

V týmech se objevovaly děti ve věku 5 – 14 let.

Velké poděkování patří zejména Alešovi a Markétě Chybovým, Jirkovi Brožíkovi (Bejčkovi) Za ochotu a trpělivost s námi.

Šárka Jirkovská


19.6.2006
Letní vodácké soustředění
bude letos jako každý rok tradičně na Fialníku. Bude probíhat ve dvou turnusech (30.6. – 7.7.2006 a 27.8. – 3.9.2006). Jeho náplň je jak sportovní, tak i poznávací. Podrobnější informace jsou součástí přihlášky.


13.4.2006
Akce letošního roku

Zatím pouze předběžně celkový přehled plánovaných závodů pro pramičkáře a raftaře.
V současnosti jsme plně vytíženi přípravami Vejšlapu jarním Polabím (uvítáme jakoukoliv pomoc!), doufáme, že se vydaří počasí a účast bude rekordní, a že odpolední i večerní program všechny účastníky potěší.
Chystáme též tradiční jarní sjezd Jizery s dětmi ve spolupráci s MC Tučňák. Rádi bysme jej zpřístupnili i širší veřejnosti, jsme bohužel omezeni počtem lodí. Podrobnosti zveřejníme v nejbližší době.


21.3.2005
Náš klub

Je tu už dávno, co vznikl 1. Čelákovický Klub Potápěčů a Vodáků. Tento klub se dělí na tři odbornosti: Klub potápěčů, Klub vodního motorismu, a klub vodáků. 1.ČKPaV má 47 členů, z toho 25 členů tvoří klub vodáků.

Cílem klubu vodáků je práce s volným časem mládeže u které se snažíme realizovat podmínky pro dosažení fyzické a psychické kondice, dokonalé souhry s přírodou a zvládnutím techniky plavby na různých plavidlech na klidné i divoké vodě.


Nahoru
Webmaster:   Pepa.
Poslední novinky
MČR pokračuje
První závody

Starší obsah:
Samberk
Plzeň
Jizera 2009