home | Motoristi | Vodáci | Potápěči | Diskuze  |

Vstup na zprávy z ČSVM

V této sekci:

Aktuální zprávy a články

Představuje se naše mládež

Činnost a výsledky

Profily


Oddíl vodních motoristů - aktuality

22.4.2012
Mládež v roce 2012
Kalendář soutěží Formula Future 2012:
Kontrolní závod - 21.4. - Praha (Tatran)
1.kolo manévring - 8.5. - Čelákovice
2.kolo manévring - 26.5 Litoměřice
1.kolo paralel. slalom - 2.6. - Praha (Tatran)
Mistrovství Světa Formula Future - 16.-19.8 Praha
3.kolo manévring - 1.9. - Kralupy (KVSK)
Soustředění ČSVM - 30.6.-7.7. - Žernoseky
2.kolo paralel. slalom --29.9. - Skochovice


17.5.2011
Kalendář závodů FF v roce 2011
Manevring:
1.kolo - 14.5.2011 - TJ Slavoj Litoměřice
2.kolo - 1.10.1011 - Čelákovice
3.kolo - 15.10.2011 - KVSK

Paralelní slalom:
1.kolo - 28.5.2011 - TJ Tatran
2.kolo - 24.9.2011 - TJ Tatran


16.5.2011
Mladí motoráři v sezóně 2010

Nejprve bych ráda poděkovala všem závodníkům a samozřejmě i klubu za podporu.
Co vlastně děláme: Naši mladí motoráři závodí v 5-ti kategoriích M1 - M5, podle věku a ve dvou disciplínách a to v paralelním slalomu - to jsou dvě slalomové trati vedle sebe, každý závodník jede na obou tratích , časy se sečtou - nejrychlejší vyhrává. Druhou disciplínou je manevrink - slalom nejen na čas, ale i na šikovnost. Závodníci jezdí na čas mezi bójemi, nesmějí se jich dotknout a plní zde určité úkoly, jako je couvání, záchrana tonoucího. Čím vyšší kategorie, tím náročnější trať. Doplňkovou disciplínou je vázání uzlů. Od 6 do 13-ti let jezdí s motorem o výkonu 8Hp s ovládáním ruční pákou na motoru, tzv:,,pínou", Od. 14 do 18-ti let jezdí na člunu s 15Hp ovládaným volantem. V rámci Mistrovství české republiky se jezdí 5 závodů: 3x manevrink, 2x paralel a nejhorší závod se nepočítá do celkových výsledků.

V loni se na MČR umístili čelákovičtí takto:
Kategorie M1 -
     3 místo - Milan Chyba
Kategorie M2 -
     2. místo - Zdeněk Hlaváček
     1.místo - Matěj Petržel
Kategorie M4 -
     1.místo - Martin Petržel
Kategorie M5 -
     6.místo - Eva Pikalová
     2.místo - Lukáš Varga
     1.místo - Michal Fridrich

8.5.2010
V květnu se konaly závody v Čelákovicích, kde se zároveň závodilo i o Pohár Města Čelákovic. VYHRÁLI JSME HO!

MS a ME V ANGLII
Dále loni bylo MS a ME v Anglii. Z každého státu se může zúčastnit maximálně 10 závodníků v každé kategorii dva.Český svaz vodního motorismu vyslal do Anglie 9 závodníků z celé ČR, z toho 5 jich bylo z 1.ČKPaV: Matěj Petržel, Zdeněk Hlaváček, Martin Petržel, Michal Fridrich a Lukáš Varga.
ČR přivezla 5 medailí,1x ME a 4x MS.
Čelákovičtí: Lukáš Varga - 2. místo na ME Matěj Petržel - 2. místo na MS Zdeněk Hlaváček - na 1. místě MS.
Tři medaile z malého čelákovického klubu mi přijde hodně.

Za jejich úspěchy byl pozván Zdeněk Hlaváček na výroční konferenci UIM (mezinárodní organizace motorářů) do Monaka. Všichni kdo se účastnili mezinárodních závodů byli pozváni na vyhodnocení nejlepších sportovců kraje, okresu, ČSVM.

Doufám, že letošní sezóna bude také takhle úspěšná a děkuji moc Vašku Marvánkovi za úspěchy, které mají čelákovičtí motoráři a Michalovi Marvánkovi za úspěšné trénování české reprezentace.

     Veronika Marvánková


7.1.2011
Ad Velký úspěch:
Jeden z největších úspěchů čelákovického sportu (byť se jedná o tzv. "malý sport") zůstal naší veřejností celkem nepovšimnut. Je asi naší chybou, že jsme mu neudělali náležitou propagaci. Bohužel nejsme žádní mediální profíci, i místní komunikační kanály jsou dost omezené. Proto je velice milé, že se objevila první vlaštovka - deník Nymbursko otiskl interview s Mistrem světa Zděndou Hlaváčkem, který si můžete přečíst na jeho internetové verzi . (Pokud už není v archivu, můžete si zde přečíst jeho kopii.)
Při této příležitosti bychom chtěli oslovit šikovné kluky a holky od osmi let, ať už přímo (začínající uživatelé internetu dnes čím dál tím víc mládnou) nebo prostřednictvím rodičů: kdo má vztah k vodě a bavilo by ho zapojit se do naší party, kontaktujte nás. Předpokládáme skutečně vážný zájem, není to nejlevnější sport a naše možnosti jsou omezené. V klubu uvítáme nejen zájemce o vodní motorismus - kdo má rád řeku, může přijít mezi vodáky, jezdí se na pramicích, kanoích, kajacích, raftech a provozují se další různé hry, táborničení, střelba ze vzduchovky a různé doplňkové sporty, jezdí se na soustředění, sjíždějí řeky.


19.8.2010
Velký úspěch na Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa 2010.
(Článek pro Čelákovický zpravodaj)

Ve dnech 13. – 15.8. se konalo Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa ve vodním motorismu na jezeře Carr Mill ve Velké Británii. Do devítičlenné reprezentace se probojovalo pět závodníků z 1.Čelákovického klubu potápěčů a vodáků. Byli to následující závodníci:
Kategorie
M2 – 10 – 11let – Matěj Petržel a Zdeněk Hlaváček
M4 – 14 – 15let – Martin Petržel
M5 – 16 – 18let – Michal Fridrich a Lukáš Varga
Trenérem reprezentace České Republiky byl zvolen výkonným výborem ČSVM - Michal Marvánek.

V sobotu se nejdříve konalo ME, ráno v manévringu a odpoledne v paralelním slalomu kde se Lukáš Varga stal MISTREM EVROPY v paralelním slalomu a celkově obsadil 2. místo. Dále se Matěj a Martin Petrželovi umístili na 3. místě v manévringu.
Celkově získala na ME reprezentace ČR 6 medailí – 1x zlato, 1x stříbro a 4x bronz. V národech obsadila ČR celkové 3. místo.

V neděli bylo na programu MS, opět se dopoledne nejdříve závodilo v manévringu a odpoledne v paralelním slalomu. Naši závodníci dopadli následovně: Zdeněk Hlaváček obsadil v manévringu 3. místo, v paralelním slalomu 2. místo a celkově se stal MISTREM SVĚTA pro kategorii M2. Matěj Petržel se stal MISTREM SVĚTA v paralelním slalomu a celkově obsadil 2. místo.
Celkově získala na MS reprezentace ČR 6 medailí – 2x zlato, 2x stříbro a 2x bronz.
V národech obsadila ČR celkové 2. místo.

MISTROVSTVÍ SVĚTA je pro 1.ČKPaV nejúspěšnější v historii tohoto sportu od roku 1995 v Čelákovicích a po 10 letech máme opět celkového Mistra Světa. Velké díky patří trenérům mládeže v 1.ČKPaV zejména Michalovi Marvánkovi.
(Konec citace článku.)

Za redakci připojuji:
Nelze opomenout zásadní podíl na tomto úspěchu, jaký mají zakladatel tohoto sportu v Čelákovicích Václav Marvánek a dřívější úspěšná závodnice Verča Marvánková, kteří obětují nemálo svého volného času předávání zkušeností, tréninku a budování našeho závodnického týmu. Rodičům musíme poděkovat za vstřícnost, s jakou se podílejí na aktivitách svých dětí, např. při dopravě na závody. Úplně základní však pro nás je pochopení MÚ Čelákovice, bez jehož finanční podpory by se náš klub neobešel. Podstatná část jde právě na činnost mládeže. Na letošní díky reprezentaci zvýšené náklady nám přispěl i Krajský úřad Středočeského kraje.

Přehledná tabulka umístění našich závodníků je zde, k nahlédnutí jsou i oficiální výsledkové listiny UIM z ME a z MS, popř. jejich zjednodušený přehled.
A pro představu, kde a co všechno se tam vlastně odehrávalo, si můžete prohlédnout propozice.


19.8.2010
Další závody motorářů.
(Článek pro Čelákovický zpravodaj)

Dne 22.5. se uskutečnilo v Kralupech nad Vltavou 2. kolo MČR v Manévringu na motorových člunech. Při zvýšeném stavu Vltavy nebylo vůbec jednoduché postavit závodní trať a uvažovalo se i o zrušení závodu, nakonec se ale vše povedlo a závod se uskutečnil.
Naši závodníci dokázali, že v těžkých podmínkách dokáží závodit a umístili se následovně:
Kategorie:
M1 – Milan Chyba – 3. místo
M2 – Matěj Petržel – 1. místo, Zdeněk Hlaváček – 2.
M4 – Martin Petržel – 2. místo
M5 – Michal Fridrich – 1. místo, Lukáš Varga – 2. místo, Eva Pikalová – 4. místo.
Vzhledem k záplavám v ČR se další závod uskutečnil až 26.6. v Praze. Jednalo se o 1. kolo MČR v Paralelním slalomu. Naši závodníci se umístili následovně:
Kategorie:
M2 – Matěj Petržel – 1. místo, Zdeněk Hlaváček – 2. místo
M4 – Martin Petržel – 1. místo
M5 – Lukáš Varga – 1. místo, Michal Fridrich – 2. místo, Eva Pikalová – 3.místo.
Po tomto závodu se tvořila reprezentace ČR pro MS, které se koná od 12.8. -16.8. v Anglii. Reprezentace ČR se tvořila ze třech závodů a celkově pojede na MS 9 závodníků z ČR. Nás velice těší, že pět z nich bude z 1.ČKPaV – nikdy v historii se nestalo, aby bylo na MS 5 závodníků z jednoho oddílu. Na MS v Anglii nás budou reprezentovat za náš klub i město Čelákovice tito závodníci.
Kategorie:
M2 – Matěj Petržel a Zdeněk Hlaváček
M4 – Martin
M5 – Lukáš Varga a Michal
Trenérem reprezentace ČR byl jmenován výborem ČSVM – Michal Marvánek
Všem závodníkům gratulujeme k výsledkům a obrovské DÍKY patří zejména vedoucím a trenérům mládeže 1.ČKPaV: Václavovi Marvánkovi, Veronice Marvánkové a Michalovi Marvánkovi.


9.5.2010
Pohár Města Čelákovice - 1.kolo slalomu FF.
Dne 8.5. se uskutečnilo v Čelákovicích 1. kolo MČR ve slalomu. V pátek od 16:00 hod – 19:00 hod probíhal trénink. Závodit se začalo v sobotu od 10:30 hod nad zdymadlem Čelákovice. Naši závodníci předvedli, že domácí trať znají a zajeli následující umístění v kategoriích:
  M1 – Milan Chyba – 3. místo
  M2 – Matěj Petržel – 1. místo. Zdeněk Hlaváček – 2. místo
  M4 – Martin Petržel – 2. místo
  M5 – Lukáš Varga – 1. místo, Michal Fridrich – 2. místo, Eva Pikalová – 5. místo
Zároveň probíhal i závod teamů o POHÁR MĚSTA ČELÁKOVICE, který předával vítěznému teamu místostarosta města PaedDr. Luboš Rýdlo. Umístění teamů dopadlo následovně:
  1. místo – 1.ČKPaV
  2. místo – KVS Kralupy nad Vltavou
  3. místo – TJ Tatran Praha
Děkujeme za dosažené výsledky.

Trenéři 1.ČKPaV

Fotogalerii najdete zde30.4.2010
První závody sezóny 2010.
Za krásného slunného počasí se dne 24.4. nad zdymadlem Čelákovice uskutečnily první letošní závody Formula Future. Jednalo se o Kontrolní závod, který je každoročně pořádán na zahájení sezóny před důležitými závody v MČR.
Pozvání na závody přijal i Slovenský svaz vodního motorismu, který vyslal celkem 5 závodníků . Tímto jim děkujeme za účast a doufáme, že příště se opět zúčastní.
Naši závodníci 1.ČKPaV se umístili ze všech teamů následovně:
Kategorie M1 ( 8 – 9 let ) – Aleš Chyba – 1. místo
Kategorie M2 ( 10 – 11let) – Matěj Petržel – 1. místo, Zdeněk Hlaváček – 2. místo
Kategorie M4 ( 14 – 15let) – Martin Petržel – 1. místo
Kategorie M5 ( 16 – 18let) – Lukáš Varga – 1. místo, Michal Fridrich – 3. místo, Eva Pikalová – 4. místo
Pro upřesnění: Kategorie M1 – M3 závodí na motorovém člunu s motorem 8 Hp.
Kategorie M4 – M5 závodí na motorovém člunu s motorem 15 Hp.

Trenéři 1.ČKPaV

Fotogalerii najdete zde25.4.2010
Závody Formula Future v sezóně 2010.
24.4. Kontrolní závod Loděnice Čelákovice
8.5. 1.kolo MČR FF manévring Loděnice Čelákovice
15.5. 1.kolo MČR FF paralel Litoměřice
22.5. 2.kolo MČR FF manévring Kralupy nad Vltavou
28. - 30.5. Mezinárodní závody kluzáků Jedovnice
5.6. Kralupská Míle Kralupy nad Vlatvou
červen Soustředění Fialník Vlastějovice
3. - 10.7. Soustředěnímládeže FF Kralupy nad Vltavou
srpen MS a ME Formula Future Anglie ( Londýn nebo Liverpool )
11.9. 2.kolo MČR FF paralel Litoměřice
2.10. 3.kolo MČR FF manévring TJ Tatran Praha


21.10.2009
Zpráva trenérů FF.

zvětšit Vodní motorismus v sezóně 2009 – mládež.

Letošní sezóna byla pro naše mladé závodníky opět úspěšná. Zúčastnili jsme se ve všech třech kolech MČR v manévringu a ve dvou kolech paralelního slalomu. Druhé kolo MČR v manévringu proběhlo v Čelákovicích dne 13.6. Zároveň se zde závodilo v družstvech o pohár města Čelákovice, který předával vítěznému teamu 1.ČKPaV místostarosta p. Luboš Rýdlo. Začátkem července proběhlo každoroční soustředění mládeže na Píšťanském jezeře u Žernosek pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje pí. Jany Vaňhové. Po pěti kolech MČR se naši závodníci v jednotlivých kategoriích celkově umístili následovně:
M1 – Matěj Petržel – 1. místo
M2 – Zdeněk Hlaváček – 1. místo
M4 – Martin Petržel – 3. místo
M4 – Eva Pikalová – 4. místo
M5 – Michal Fridrich – 2. místo
M5 – Jaroslav Pikal – 3. místo
M5 – Lukáš Varga – 6. místo
Chtěli bysme poděkovat všem závodníkům za dosažené výsledky v roce 2009 a zároveň i všem rodičům za potřebnou pomoc.

Díky

trenéři mládeže
Veronika a Václav Marvánkovi